Demlikte kalan çayı sakın atmayın!

Demlikte kalan çayı sakın atmayın!

1147
0
Paylaş

her-derde-deva

Çayınızı demlediniz, bir güzel içtiniz. Keyfiniz yerinde. Peki ama demlikte kalan çay ne olacak? Sakın ola siz siz olun demlikte kalan çayı atmayın. Neden ni? İşte sebepleri;

-Saçınız mat mı görünüyor artık üzülmenize gerek yok çünkü saçınıza şampuan yapıp ardından bir kez de  bir çaydanlık ılık çayla durularsanız harika bir sonuç alacaksınız.
-Ayağınız kokuyor mu? Çözümü kolay;  Ilık çay ile doldurdugunuz bir leğene ayaklarınızı koyun ve her akşam yatmadan önce 10 dakika tutun. 10 Gün uygulayın ve sonucu görün.

-Boğaz ağrılarında gargara olarak kullanın

-Derideki yaraların temizlenmesi için kullanılır. Artan çayınızı  derinizdeki yaraların temizlenmesi için kullanın. Çünkü antibiyotik tesiri gösterir.

-Yemek yerken en büyük acı dilinizi ısırmak fakat çözümü var; Ağzınızı günde üç kez demlikte kalan çay ile çalkalayın, ve sonuç olarak üç günde iyileşecektir.

-Buzdolabınızdaki kokuya bir türlü çare bulamadınız mı? Artık çözümü var. Demlikte kalan çay posalarını kurutun ve  bir kap içinde buzdolabının orta rafına yerleştirin. Koku kalkacaktır.

HENÜZ YORUM YOK