Anasayfa Diyetler 1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listeleri

1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet Listeleri

1589
0

Kısa yoldan zayıflamayı istemek her insanın hakkıdır. Diyet listelerine baktığımızda da karşımıza binlerce çeşit ürün ve listeler çıkıyor. Tabi insanın bu listelerin hepsini uygulaması mümkün değil. Bu listelerden genellikle uzmanların tavsiye ettiği listeler baz alınarak uygulanıyor. Çünkü ortalıkta ne olduğu belli olmayan o kadar çok zayıflatan diyet listesi var ki diyet yapanların bunlardan dolayı zarar görüp hastalanabiliyor.

Diyet Listesi

Diyet programlarındaki temel nokta su ve yürüyüştür. Eğer gerçekten kilo vermek istiyorsanız günlük 3 litre su içmeniz ve 1 saat yürüyüş yapmanız gerekmektedir. Hareketsiz bir yaşam her zaman kilo almayı tetikleyebilir. İlk olarak sabah kahvaltıdan önce ılık suyun içine limon sıkılıp içilmesi metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

Ardından kahvaltı için, 1 dilim peynir, 1 tane yumurta, 2 dilim ekmek, bolca maydanoz, roka ve dereotu, tere, 4 adet zeytin, şekersiz çay yeterli olacaktır. Ara öğünde, 1 çay bardağı kadar süt ya da bir kase yoğurt tüketebilirsiniz.

Öğle vakti, ızgara et, tavuk ya da balık, 1 dilim ekmek, bol salata, 1 bardak ayran tüketebilirsiniz. İkindi ara öğünde, 1 bardak yoğurt ve 2 kaşık yulaf, 1 adet mevsim meyvesi yiyebilirsiniz. Akşam vakti de 1 kase çorba, 5 kaşık zeytinyağlı yemek, 1 kase yoğurt ve 1 adet mevsim meyvesi yiyebilirsiniz. Yukarıdaki diyet listesinde görüldüğü gibi herşeyden yiyerek diyetinizi yapabilir ve fit görünüme sahip olabilirsiniz.

Haftada 5 kilo verdiren bu diyetle zayıflayanları görmek için : ZAYIFLAMA.NET sitemizi incelyebilirsiniz.

Elma Diyeti

Diyet yapanların tercih ettiği meyvelerden birisi de elmadır. Günümüzde de elma diyet listelerine girerek popülerliğini korumakta ve her geçen gün listelerin başında yer almaktadır. Elma diyeti de haftada ortalama 5 kilo verdirdiği için diyet yapan kişilerin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir.

Peki, elma diyeti nasıl yapılmaktadırbir göz atalım. Elma diyeti yapmaya karar veren kişilerin öncelikle elmanın yanında destekleyici ürün kullanmaları lazımdır. Bu destekleyici ürün de yeşil çaydır. Vücuttan toksinleri atmasıyla da meşhur olan bu çay elmayla birleşince süper bir etki yaratmaktadır. Elma diyetinin bir haftalık sürecinde ekstra kullanılan gıdalar sadece iki dilim kızarmış kepekli ekmek, domates, yağsız peynir, salatalık, zeytin ve bir adet haşlanmış yumurtadır. Bu bir haftalık süreçte başka hiçbir şey yenilmeyecektir. Sadece yeşil elma ve yukarıda sayılan gıdalar tüketilecektir. Elma içinde çok sayıda mineral bulunsa da bu diyetin şok diyet olduğunu aklınızdan çıkarmamalısınz ve uzun süreli uygulamadan kaçınmalısınız.

Her kişide farklı etki yaratacağından dolayı yorgunluk, halsizlik, bitkinlik gibi durumlarda diyete ara vermeniz sağlığınıza olacaktır.

Kaynak : ZAYIFLAMA.NET

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here