Anasayfa Sağlık Ayva ve Çekirdeğinin Bilinmeyen Faydaları

Ayva ve Çekirdeğinin Bilinmeyen Faydaları

1400
0

Ayva Çekirdeğinin Bilinmeyen Faydaları Şok Olacaksınız!
A ve B vitaminleri açısından zengin olan ayva, kış mevsiminin vazgeçilmez meyvelerinden biri.Şeker oranı oldukça düşük olan meyve, aynı zamanda insanı rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliğe sahip.İşte ayvanın ve çekirdeğiniz bilmediğiniz faydaları…

Karaciğer tembelliğini giderir.Kanı temizler.
Kalp çarpıntısına iyi gelir.
Varisleri önler.
Cinsel gücü artırır.
İdrar yolu iltihaplarının iyileşmesini sağlar.
Çocuk ishallerinde 5-6 gr çekirdek 1 bardak suda 15-20 dakika kaynatılıp içirilir.
Anne sütünü arttıran besinlerden biri de ayvadır.

Ciltteki sivilce ve kırışıklar için:

Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin.Jel ya da krem hazır hale geldikten sonra, temizlenen cilde sürülür ve 20 dakika bekletilip yıkanır. Düzenli kullanıldığında cilt lekeleri ve sivilceler kaybolacaktır. Bu aynı zamanda kırışıklığı gideren, cildi sıkılaştıran ve tazeleyen bir maskedir. Tek bir kuruş bile harcamadan hazırlayabileceğiniz bu bakım maskesi tamamen doğal.

Ciltte görülen çatlaklar için:
Ayva çekirdeği ile kusursuz bir cilt için 7-8 tane ayva çekirdeğini çıkartıp 1/2 çay bardağı ılık suda, ağzı açık şekilde 1 gün bekletin. Bu karışımın içine Hindistan cevizi suyu ekleyin. Ve her gün uygulayın. Çatlaklarınız gözle görülür şekilde toparlanacaktır. Ancak bu karışımı hamileler kullanmamalıdır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here