Anasayfa Diyetler BALLI SU İÇEREK AYDA 8 KİLO VERİN

BALLI SU İÇEREK AYDA 8 KİLO VERİN

1442
0

Bal, ve sıcak su eski zamanlardan bu yana hızlı zayıflamak ve kilo vermek için yaygın bir biçimde kullanılan bir doğal çözümdür. Ballı su karışımı sadece zayıflama sağlamaz aynı zamanda vücuttan toksinlerin atılmasına da yardımcı olur.Detoks etkisi oluştuğunda ise vücudun metobolizma hızı artar. Ballı su formülü aynı zamanda yağ yakıcı etki yaparak kalıcı kilo vermeye katkıda bulunur.Fazla şeker tüketimi kilo alınmasına neden olur. Şeker yerine bal tüketilebilir. Çay ve kahve gibi içeceklere tatlandırıcı olarak bal eklenmesi tavsiye edilir. Şeker yerine bal tüketilmesi kalori alımını yaklaşık % 63 oranında keser.Bal ve sıcak suyun özellikle sabahları erken saatte tüketilmesi önerilir. Bal ve sıcak su karışımı vücuttan istenmeyen zararlı toksinlerin atılmasına yardımcı olurken aynı zamanda sindirim sistemini de temizler.Peki nasıl hazırlanır nasıl tüketilmeli?

Adım 1: Bir cezvede su yaklaşık 5 dakika kadar kaynatılır.
Adım 2: Kaynadıktan sonra 2 dakika beklenir.

Adım 3: Ardından içerisine 1 ya da 2 çay kaşığı bal eklenir.

Adım 4: İyice karıştırdıktan sonra içilir.

Peki nasıl tüketilmeli,ince detay nedir:

Ballı ve sıcak su kesinlikle yemek öncesinde ya da yemek sırasında tüketilmelidir. Bu iştahın artmasını önlerken kişinin fazla yemek yemesini engeller. Her sabah kahvaltıdan önce de bir bardak ballı sıcak su tüketilmesi tavsiye edilir.Düz bir bardak ılık su ile bal yerine bu karışıma küçük bir çay kaşığı limon suyu da eklenebilir. Narenciyeler bal ve ılık su karışımına ayrı bir lezzet ve tat verir. Aynı zamanda serinletici bir etki de yaratır.

– Sabahları kahvaltı yapmadan önce bir fincan çaya bir topak bal da eklenebilir. Bu iştahın azalmasına yardımcı olacaktır. Gün boyunca şeker ihtiyacında azalma olur.Sıcak su için bal tek başına yavan geliyorsa içerisinde limon suyunun yanı sıra bir yemek kaşığı tarçın da eklenebilir. Bu karışımın tadını ve aromasını değiştirecektir. Tarçın aynı zamanda nefesin kötü kokmasını da engeller.

Bal kullanmanın diğer yolları:
– Elma dilimler halinde kesilir ve üzerine biraz bal dökülerek yenir. Elma içerisinde bulunan lifler vücudun enerji seviyelerini artırmaya yardımcı olur.
– Elma suyuna biraz bal ve tarçın eklenerek de tüketilebilir. Bu da enerjinin artmasını sağlar.

Bir bardak su ile bal kilo kaybı sağlarken aynı zamanda başka sorunlara neden olabilir. Bu nedenle sık tüketilmemesi önerilir. Diyabet ve şeker hastalarına kesinlikle önerilmez. Aynı zamanda bal soğuk su ile değil ılık ya da sıcak su ile tüketilmelidir. Bu yağların çözülmesine yardımcı olur.Diyabet hastası olan kişiler bal tüketmekten kaçınmalıdır. Bal bu kişilerde kan şekeri düzeylerinin artmasına neden olabilir ve hastalık belirtilerini tetikleyebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here