Anasayfa Sağlık Baş Ağrılarını Çözen Tedavi Yöntemleri

Baş Ağrılarını Çözen Tedavi Yöntemleri

1064
0

Sürekli, yoğun bir şekilde ve hafta içi yeniden sürekli olarak tekrarlanan ama herhangi bir belirtisi olmayan yani beraberinde herhangi bir yan etki ile gelmeyen baş ağrılarının çoğu günlük stresten, aşırı çalışmaktan ve depresyondan dahi kaynaklanmaktadır.

Bu yüzden baş ağrılarından kurtulmanın anahtarının mutlaka psikolojik olarak rahatlamanız gerektiği olduğunu ve stresten mutlaka elinizden geldiği kadar uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

Yöntem 1: Kestere, lavanta, kantaron, biberiye, çarkıfelek, mine, ıhlamur ya da güvercin otu bitkilerinden faydalanabilirsiniz. Saymış olduğumuz bitkilerden birini ya da tadını beğendiğiniz birkaç tanesini karışım halinde dem olarak hazırlayın. Unutmayın her bir fincan başına en fazla 2 tatlı kaşığı kadar kuru bitki ilave edebilirsiniz. Hazırladığınız çayı ağrıyı gün içerisinden en fazla 3 fincan olmak sureti ile ama arka arkaya değil aralıklar ile içebilirsiniz.

Yöntem 2: Eğer isterseniz yukarıdaki yönteme alternatif olarak kedi otu tabletlerini de deneyebilirsiniz. Kedi otu tabletlerinden en fazla günde 3 defa olmak üzere ve yine belirli aralıklar ile yani bir anda değil 500 mili gram alabilirsiniz.

Yöntem 3: Veya isterseniz 5 mili litre kadar papatya veya lavanta ya da biberiye yağını 1 tatlı kaşığı kadar badem yağı ile karıştırabilir ve şakak bölgelerine hafif bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here