Anasayfa Sağlık Bebeğinize zeytinyağı içirin

Bebeğinize zeytinyağı içirin

1010
0

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, diyetleriyle ve beslenme tavsiyeleriyle oldukça popüler bir isim. Peki Canan Karatay’ın bebeklere zeytinyağı içirilmesiyle ilgili düşüncelerini biliyor musunuz?

Zeytinyağını anne sütüyle kıyaslayan Karatay,şu şekilde konuştu: “Zeytinyağı, en sağlıklı meyve suyudur. Zeytinyağı, anne sütünün aynısıdır. Çünkü ana sütünde ne varsa zeytinyağında da aynısı var. Tabii, soğuk sıkım, sağlıklı, bozulmamış, içine başka şeyler katılmamış zeytinyağından bahsediyorum. Anne sütünden hiçbir farkı yoktur. Doğanın biz yetişkinlere sunduğu bir ana sütüdür. Çocuklara zeytinyağı verebilirsiniz. Bunun bir tek farkı vardır; ana sütünde, hayvansal kolesterol, zeytinyağında ise bitkisel kolesterol vardır.

Kolesterol olmasa şu yeşil yaprak dahi olmaz. Şeker ve kolesterol hepsinde var. Zeytinyağını meyve suyu olarak tüketebilirsiniz. Bebeklerinize çok rahatlıkla içirebilirsiniz. Bebeklerin biberonlarının içine veya bebek mamalarının içlerine bir küçük çay kaşığı zeytinyağı koyabilirsiniz. Bebeklerin gazı gider, rahatlar ve büyümesi de kolaylaşır.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here