Anasayfa Sağlık Burun Tıkanıklığından Bir Dakikada Kurtulun

Burun Tıkanıklığından Bir Dakikada Kurtulun

1168
0

Burun Tıkanıklığından Bir Dakikada Kurtulun
Tıkanıklığın sebebine göre mücadele için doğru yolu seçmeli ve semptomlardan tamamen kurtulmalısınız. Akupresür tekniği ile bir dakika içinde rahatlayabilirsiniz.Burun tıkanıklığı, mikrop ve alerjenlerin varlığından dolayı burundaki mukus zarlarının iltihaplanmasıyla oluşan bir sağlık problemidir. Bu durumu tetikleyen birçok faktör vardır, ancak öylesine rahatsız edici bir hal alır ki insanları günlük aktivitelerini yapamaz duruma getirir.

 

Burun tıkanıklığı bir dakikadan kısa süre içerisinde nasıl tedavi edilir?
Tıkanıklığı bir dakika içerisinde tedavi etmek imkansız gibi görünse de gerçek şudur ki, bu geleneksel Çin tıbbından türetilen akupresür tekniği sayesinde mümkündür. Aslında bu kolay teknik burun deliklerinizi açmaya yardım etmesinin yanında, birçok çeşit ağrıyı da dindirmeye yardımcı olur.
Parmak uçlarınızı vücudunuzun belli bir noktasına bastırıp bırakma şeklinde uygulanan aküpresür tekniği oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak verim alabilmek için günde üç defa uygulanması gerekir.

1. baskı noktası kulak memesi: Kulak memenize 10 defa nazikçe masaj yapın.
2. baskı noktası kulak memelerinin arkası, kıkırdaklı kısmın biraz altı: Doğrudan kıkırdağa baskı uygulamadan 10 defa bastırıp bırakın.
3. baskı noktası burun kemerinizin üstü, gözlerinizin arası: Bir dakika boyunca bu bölgeye hafifçe baskı uygulayın. Bu özellikle sinüslerin iltihaplanmasını ve kurumasını engellemek için faydalıdır.

4. baskı noktası yanaklarınızın gözbebeklerinizle aynı hizada olduğu alt kısımları: Yüzünüzün bu bölgesine bastırıp bırakın. Bu baskı noktası tıkanıklıkla mücadele etmesi için sinüslerin açılmasını sağlar.
5. baskı noktası burun deliklerinin altı: Parmak uçlarınızı burun deliklerinin hemen altına yerleştirin ve dairesel hareketlerle hafifçe bastırın ve bunu 10 defa tekrarlayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here