Anasayfa Sağlık Çocuklarda Öksürük ve Balgam Söktürmek İçin Ev Yapımı Şurup

Çocuklarda Öksürük ve Balgam Söktürmek İçin Ev Yapımı Şurup

1437
0

Çocuklarda Öksürük ve Balgam Söktürmek İçin Ev Yapımı Şurup
Çocuğunuzun öksürüğü ve balgamı var , ama ilaç vermek istemiyorsunuz. İşte size ev yapımı doğal öksürük ve balgam söktürücü şurup. Öksürüğe ve balgam söktürmeye iyi gelen bu ev yapımı şurup için zencefil, sarımsak, soğan, kabuk tarçın, limon ve bal kullanılır. Şurubun yapımı şöyle :

Bir cam kavanozun içine kabukları soyulmuş 1 tane soğan 6 – 7 parçaya bölündükten sonra atılır. İçerisine yine kabukları soyulmuş ve bir kaç parçaya bölünmüş 5 – 6 diş sarımsak atılır, 1 tane kabuk tarçın ilave edilir. Küçük bir patates büyüklüğündeki taze zencefil kabuğu soyulup , ince ince dilimlenip içine atılır.

Bunların üzerine 1 su bardağı kaynar su ilave edilir. Kavanozun kapağı kapatılır. Ilıyana kadar beklenir. Ilıdıktan sonra karışım süzülür. İçinde kabuk tarçın bırakılır. Sonra bu suyun içine yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığına yakın bal ilave edilip karıştırılır. Karışımı dolapta bekletebilirsiniz.

Öksürüğü ve balgamı olan çocuklara ve büyüklere aynı şurup gibi yemeklerden sonra 1 yemek kaşığı verilir. Çocuğunuz içmek istemez ise boş bir şurup şişesine koyarak kandırabilirsiniz. Kullanmadan önce doktorunuzun da fikrini sormayı unutmayın lütfen.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here