Anasayfa Diyetler ÇÖREK OTU VE SU DİYETİ İLE 6 GÜNDE 5 KİLO VERİN

ÇÖREK OTU VE SU DİYETİ İLE 6 GÜNDE 5 KİLO VERİN

5367
0

Çörek otunun sağlık açısından ne kadar çok faydası olduğunu hemen hemen herkes duymuştur. Zayıflamak isteyenler için de çörek otu oldukça etkili ve sağlıklıdır. Sağlıklı ve doğru bir şekilde kilo vermeye özen göstermek hem sağlığınızı korumak açısından hem de kalıcı olarak kilo vermek açısından oldukça önemlidir.Çörek otu kullanımı halinde bağışıklık sistemi olduğundan daha güçlü olacaktır.Çörek otu iltihaplanmaya karşı koruyucu bir özelliği vardır. Meme kanseri olan kadınların çörek otu kullanması önerilmektedir. Yapılan çalışmalar ile çörek otunun meme kanserini yavaşlattığı kanıtlanmıştır.Şeker hastaları için oldukça etkili olan bitkiler arasında çörek otu vardır.Mide sağlığı için oldukça yararlıdır.Zayıflamak isteyenler için kullanılması zayıflamaya olumlu yönde etki edecektir.

Çörek otunun zayıflamaya yardımcı olması için yemeklerden yarım saat önce 1 tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa tüketilmelidir. Yalnız dikkat edilmesi gereken çok önemli bir konu vardır.

Çörek otunun tüketilmeden önce ezilmesi önemlidir. Aksi takdirde içinde ki maddeler tam olarak fayda sağlayamamaktadır. Çörek otunu ezilmiş olarak tüketmelisiniz fakat aktarlarda çekilmiş olarak satılan çörek otlarını da almayın. Çünkü çörek otunun içerisinde ki bazı maddeler uçucudur. Bu yüzden çekilmiş halde bekleyen çörek otları bazı özelliklerini kaybetmektedir.

Kendiniz evde öğütme makinesi ile öğüterek her öğün düzenli olarak tüketebilirsiniz. Çörek otunu toz şeklinde içemeyenler çörek otu yağını kullanabilirler. Aynı şekilde yemeklerden önce yarım çay kaşığı çörek otu yağı yeterlidir.Çörek otunun zayıflama üzerinde ki etkisi çok fazla tokluk hissi vermesidir. Aynı zamanda çörek otu kullanarak metabolizma hızlanmakta ve kilo vermek kolaylaşmaktadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here