Anasayfa Pratik Bilgiler Derz Dolgu Karbonat ile Temizleme

Derz Dolgu Karbonat ile Temizleme

1744
0
gloved hand cleaning tile grout with toothbrush

Siyah, gri, beyaz gibi çeşitli renkleri olan derz dolgunun özellikle beyaz olanları çok çabuk kirlenebilmektedir. Hijyen açısından ve güzel görüntüsünü koruyabilmek için derz dolgunun temizlenmesi gerekir.

Çamaşır suyu – karbonat karışımı ile temizlik

3 ölçü karbonat ile 1 ölçü çamaşır suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışım macun kıvamında olacaktır. Derzleri biraz ıslatın. Ardından karışımı sünger yardımıyla derze uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra bol suyla yıkayın.

gloved hand cleaning tile grout with toothbrush

Deterjanla temizlik

Marketlerde satılan derz temizleyici deterjanlar ile temizlik yapabilirsiniz. Deterjanı uygularken diş fırçası ya da sert sünger kullanmanız önerilir.

Çamaşır suyu ile temizlik

Derz temizleyici deterjana para vermek istemiyorsanız temizlik için evinizde bulunan çamaşır suyunu da kullanabilirsiniz. Bunun için bir sprey kabı, sıcak su ve çamaşır suyuna ihtiyacınız olacak. Sprey kabına yarı yarıya oranla çamaşır suyu ve sıcak su ilave edin.

Karışımı derze sıkın ve derzi diş fırçası yardımıyla ovun. Ardından alanı sıcak su ile yıkayın. İşlemi ihtiyaca göre birkaç kez tekrar edebilirsiniz. İşlemin ardından çamaşır suyu kokusunun tahliye olabilmesi için alanı havalandırın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here