Anasayfa Diyetler Doğal Yollardan Kilo Vermek için Mavi Çay

Doğal Yollardan Kilo Vermek için Mavi Çay

1072
0

Mavi çayın özellikleri
Mavi çayın düzenli olarak tüketilmesi şu faydaları sağlayabilir:
Yukarıda da belirttiğimiz gibi, bu çay çeşidi kilo vermek için mükemmeldir. Bazı araştırmalara göre, metabolizmayı hızlandırma açısından çay çeşitleri arasında en iyisidir. Doğal yollarla daha fazla yağ yakmamızı sağlar.
Hepatik metabolizmayı hızlandırarak kolesterolü düşürür.
Mavi çay veya diğer adıyla Oolong çayı, mükemmel bir antioksidandır.
Karaciğer yağlanmasını önler ve iyileştirir.
Çeşitli kanser türlerine karşı koruyucu özellikleri olduğu ve doğal bir şekilde vücudun savunma mekanizmasını güçlendirdiği düşünülmektedir.
Kardiyovasküler sistem için faydalıdır, arterleri temizler ve kan dolaşımını hızlandırır.

Hazırlanışı:
Çay hazırlamak bir sanattır ve faydalarından en iyi şekilde yararlanmak için her çay çeşidini ayrı ayrı öğrenmeniz gerekir. Mavi çay hazırlanırken uyulması gereken bazı özel kurallar vardır. Şimdi size bunlardan bahsedeceğiz:
Bir fincan su için bir çay kaşığı mavi çay yaprağı oranını kullanın.
Madensuyu kullanın.
Mümkünse metal çaydanlık kullanmamaya çalışın çünkü metal bu çayın birçok özelliğini öldürüyor. Kullanılabilecek en iyi çaydanlık, doğuda da kullanılan çömlek çaydanlıklardır.
İyi bir mavi çay hazırlamak için suyun çok sıcak, yani 90-100 derece olması gerekir. Yaprakları kaynayan suya atıp yalnızca üç dakika demlenmesini bekleyin. Yalnızca üç dakika olması çok önemli çünkü bu çay çeşidi çabuk oksitlenir.

Nasıl İçmeliyim?
İdeali, ana öğünlerden bir saat önce veya bir saat sonra içmektir. Unutmayın ki çay tanen içerir. Yemeklerden hemen sonra içilirse, bu madde vücutta demirin düzgün şekilde emilmesini engeller. Bu yüzden en iyisi yemeklerden bir saat önce veya bir saat sonra içilmesidir.
Günde iki kez içebilirsiniz. Önemli olan istikrarlı olmanız ve her gün içmeniz. Şeker eklemeden için. Tatlandırmak istiyorsanız, bir çay kaşığı bal ya da biraz şeker otu kullanın.

Mavi Çayı nerede bulabilirim?
Mavi çay gittikçe yaygınlaşıyor. Marketlerdeki normal çay reyonlarında değil de doğal ürünler satan dükkanlarda aramalısınız. Kilo vermek ve diyabeti tedavi etmek isteyenler tarafından oldukça fazla talep edildiğinden, bu tarz dükkanlarda sıklıkla satılmaktadır.
Mavi Çay, Oolong Çayı ve Siyah Ejderha Çayı olarak bilinmektedir. Genelde pek pahalı değildir ve iyi sonuçlar verir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here