Anasayfa Diyetler Dr. Ender Saraç’ın Hurma Diyeti

Dr. Ender Saraç’ın Hurma Diyeti

1394
0

Ünlü zayıflama doktoru Ender Saraç, sürekli hurmanın faydalarından bahsediyor. Düşük kalorili bir meyve olan hurma,  tatlı olduğundan hem şeker isteğinizi bastırıyor hem de tok tuttuğu için acıkmadan ve bıkmadan diyet yapmanızı sağlıyor. Sürekli diyete başlayıp, miktar hesabı yapmaktan sıkıldıysanız hurma diyeti tam size göre bir diyet.

Hurma diyetine başlayacak bir kişi bu diyeti nasıl uygulayacak?

Öncelikle bilgi olması açısından bir hurmanın bir tanesinde 29 kalori olduğunu belirtelim.

İşte Mucize Hurma Diyeti Listesi

Sabah aç karnına oda sıcaklığından su içmek bağırsakları çalıştırır. Böbrek sağlığı açısından iyidir. Bu sebeple diyet sabahımıza su ile başlamayı unutmayalım.

Sabah: 1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Öğlen:  1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Akşam: 1 kase yağsız yoğurt yanında 7 adet hurma

Bu diyeti aralarda kaçamak yapmadan düzenli bir şekilde uygularsanız, diyet bitiminde 2-5 kg arasından kilo kaybınız olacağını göreceksiniz. Gün içinde tükettiğiniz 21 afet hurma ile hiçbir şekilde açlık hissi duymuyor, hata tatlı bir meyve tüketmenin mutluluğu içinde diyetinizi sürdürüyorsunuz. Bir hafta boyunca bu şekilde beslenmek sizi hem sağlıklı tutacak,  hem de mucize bir  meyve olan hurmadan bol bol vitamin almanızı sağlayacak.

 Diyeti uygularken günde 2 litre kadar su içerek, toksinlerden arınmalı, yaktığınız yağları dışarı atmalısınız. Hurma, içinde bulunan şeker sayesinde sizi diyet yaparken halsiz bırakmayacak, gün boyu neşeli ve enerjik olmanızı sağlayacak.  Doktor Ender Saraç hurma diyetini tavsiye ederek, hiçbir kuşku duymadan bu diyeti uygulayabileceğinizi söylüyor. Metobolizmanın hızlı çalışmasını sağlayacak olan hurma diyeti, bağırsaklarından düzenli şekilde çalışmasını sağlıyor.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here