Anasayfa Diyetler DUKAN EXSPRESS DİYETİ

DUKAN EXSPRESS DİYETİ

737
0
Yedi günlük Dukan ekspres diyeti zaman ve kolaylık açısından rahatlık arayanlar için. Etkisi yedi günde görülüyor: İki-beş kilo!
1. gün saf proteinler: Sınırsız olarak saf protein (kırmızı ve beyaz et) tüketebilirsiniz, bunun yanı sıra; en az bir buçuk litre su, bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği tüketmek gerekiyor ve 10 dakika tempolu bir yürüyüş.
2. gün sebzeler: Saf proteine ek olarak sebze de tüketilmesi gerek. Bunun yanı sıra bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği, bir buçuk litre su. Ama bu sefer 12 dakika tempolu yürüyüş!
3. gün meyveler: Diyetin üçüncü gününde işin içine meyveler giriyor. Saf protein ve sebzelere ek olarak günde iki adet (üzüm, muz ve kiraz hariç) meyve tüketilecek. Yine bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre su. Tempolu yürüyüş bu kez 14 dakika!
4. gün ekmek: Saf protein, sebze ve meyveye ek olarak günde iki dilim tam buğday ekmeği tüketilecek. İlave olarak her zamanki gibi bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre su. Tempolu yürüyüş mü? Bildiniz: 16 dakika.
5. gün peynir: Saf protein, sebze, meyve, tam buğday ekmeğine ilave olarak 40 gram kadar yağlı peynir tüketmeye izin var. Tabii ki bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve bir buçuk litre suyla birlikte. Ve 18 dakika tempolu yürüyüş.
6. gün karbonhidratlar ve nişastalı gıdalar: Saf protein, sebze, meyve, ekmek ve peynire ek olarak 200 gram kadar pişmiş bakliyat, makarna, bulgur, esmer pirinç yiyebilirsiniz. Bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve en az bir buçuk litre suya karşılık 20 dakika tempolu yürüyüş.
7. gün ödül öğünü: Saf protein, sebze, meyve, ekmek, peynir, karbonhidrata ek olarak bir ödül öğünü yapılabiliyor. Bu öğünde bir atıştırmalık mönü, bir ana yemek ve bir tatlı yenilebiliyor. Hatta isterseniz bir kadeh kırmızı şaraba bile izin var.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here