Anasayfa Diyetler ENDER SARAÇ’TAN 5 GÜNDE 1 BEDEN İNCELTEN DİYET LİSTESİ

ENDER SARAÇ’TAN 5 GÜNDE 1 BEDEN İNCELTEN DİYET LİSTESİ

1117
0

Bu diyet sayesinde herhangi bir ürün kullanmadan tamamen doğal ve sağlıklı beslenerek 5 günde 1 beden incelmenin mümkün olduğunu belirten Beslenme Uzmanı Ender Saraç, diyetin ayrıntılarını bizlerle paylaşıyor.

Diyetin temelinde asla aç kalmamak ve vücudun enerji için ihtiyaç duyduğu besinlerden uzak durmamak bulunuyor. 5 günde 1 beden incelten diyet programında hangi besinleri ne kadar miktarda ve sıklıkta tüketeceğiniz yer alıyor. 5 günde 1 beden incelten diyet listesinin uygulanması sonucu 1 beden kadar inceldiğinizi fark edeceksiniz. Diyete devam edilmesi durumunda, ileriki süreçlerde incelmenin azalarak da olsa devam edeceğini gözlemleyeceksiniz.

İşte, 5 günde 1 beden incelten diyetin listesi!

Sabah
Özellikle uyandıktan sonra aç karnınıza 1 fincan kadar sıcak yasemin çayı için.
Kahvaltı
Limon sıkılmış ve sapları koparılmamış şekilde taze maydanoz tüketin. Kibrit kutusundan biraz büyükçe az tuzlu taze peynir ve 1 adet taze yeşil elma yiyin. Öğle yemeğinizin vakti gelene kadar 2 fincan kadar sıcak yasemin çayı için. Ara öğün olarak kabuklarını soymadan orta büyüklükte 2 salatalık yiyebilirsiniz.
Öğle yemeği
Öğle yemeğinde tost tüketebilirsiniz. Tostunuzu ince dilimli çavdar ekmeği ile yapın. Tost için az yağlı kaşar peynirini istediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Tostun yanında hazmı kolaylaştırmak için roka, maydanoz ve tere ile birlikte limon ile hazırlanmış 1 tabak dolusu salata yiyebilirsiniz. Akşam yemeği saatinize kadar ara öğün amacıyla 1 kase yağsız yoğurt ve doğradığınız yeşil elmanızı karıştırın. İçerisine üç adet ceviz içi ve bol miktarda tarçını da ilave edin.
Akşam yemeği
Evde rahatlıkla hazırlayacağınız ve üzerine limon eklediğiniz kısırdan 4 kaşık kadar tüketin. Yanında ek olarak küçük boy 3 adet kabak da tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra gece yatarken tekrar 2 fincan kadar sıcak yasemin çayı ve yanında 3 tane kayısı kurusu tüketin.

Not: Bu diyeti uygularken gün içerisinde aktif ve hareketli olmaya özen göstermelisiniz. Sabahları kalktığınızda üşenmeyin ve hafif tempoda koşu, dans gibi etkinliklerle vücudunuzu ısıtın ve kan basıncınızı yükselterek nabzınızı hızlandırın. Bu aynı zamanda terleyerek kilo vermenizi de hızlandıracaktır. Sabah yapacağınız aktivitelerden önce yasemin çayınızı içmeniz gerekiyor. Aktivitelerinizi tamamladıktan sonra kahvaltı yapın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here