Anasayfa Cilt Bakımı Ev Yapımı Krem ile Cildinizi Beyazlatın

Ev Yapımı Krem ile Cildinizi Beyazlatın

1562
0

Cildinizin görünümünü kısa sürede iyileştirmek için kullanabileceğiniz bu kremin ana maddesi yoğurttur.
Kadınların çoğu ciltlerinin devamlı olarak güneşe ve çevredeki toksinlere maruz kaldığını bilir.Cilt her an kendini yenileme sürecinde olmasına rağmen bazen sorumluluklarını tam olarak yerine getiremez ve ciltte göze hoş görünmeyen bir takım değişiklikler meydana gelebilir.Kolajen ve esneklik kaybı, ölü hücrelerin birikimi ve güneş yanıkları gibi şeyler cildinizin görünümünü olumsuz etkileyip erken yaşlanmaya neden olan etkenlerden sadece bir kaçıdır.

Bu problemi çözmek, deformasyonları yok etmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla birçok kozmetik ürün ve profesyonel teknik geliştirilmiştir. Ancak bu çözümlerin bazıları son derece masraflı olabilir ve herkesin bu ürün ve tekniklere harcayacak parası yoktur.Neyse ki cildinizi güçlü kimyasal ve prosedürlere maruz bırakmadan harika sonuçlar elde edebileceğiniz çok daha ucuz çözümler vardır.
Bugünkü makalemizde, yoğurdun cildinizi yenileyici, kırışıklık ve çizgilerin görünümünü azaltıcı doğal özelliklerinden faydalanabileceğiniz ev yapımı bir krem paylaşıyoruz.

Malzemeler:

  • 1 buçuk bardak doğal yoğurt
  • 4 badem
  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı:

Bademleri toz haline getirmek için bir blendır veya havan kullanın. Eğer isterseniz bademi doğrudan toz halinde alarak bu adımı atlayabilirsiniz.
Badem ununu bir kaba koyun ve üzerine yoğurdu, limon suyunu ve balı ekleyin.Bir dakika bekleyin ve ardından tüm malzemeleri iyice karıştırın.

Kullanımı:

Her gece yatağa gitmeden önce makyajınızı tamamen çıkartın ve cildinizi temizleyin.
Temizledikten sonra kremi yüzünüze bol bol sürün ve 20 dakika bekleyin.
Bu süre geçtikten sonra ılık suyla durulayıp havluyla nazikçe kurulayın.
İpuçları
En iyi sonucu elde etmek için kremi günlük güzellik bakımınıza eklemelisiniz. Eğer sadece ara sıra kullanırsanız fark edilir bir etkisi olmaz. Limon suyu güneşe maruz kaldığında olumsuz bir etki yaratabileceği için gündüz kullanmaktan kaçının. Ayrıca bu ürün gece kullanımı için tasarlanmıştır, çünkü gece vakti gerçekleşen vücudun doğal yenilenme sürecine katkıda bulunur.
İlk kullanımda cildinizde yaratacağı ferahlık ve temizlik hissine bayılacaksınız. Ancak beyazlatıcı etkisinin fark edilir şekilde ortaya çıkması birkaç haftayı bulabilir.
Eğer isterseniz daha iyi sonuçlar elde etmek için boyun ve göğüs bölgesinde de kullanabilirsiniz. Fakat bu bölgelerin daha hassas olduğunu ve biraz daha fazla özen gerektirdiğini unutmayın.
Ürünün etkisini arttırmak için her gün iyi bir koruyucu güneş kremi kullanmanızı tavsiye ederiz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here