Anasayfa Guzellik Evde saç spreyi Yapımı

Evde saç spreyi Yapımı

1515
0
Saç spreylerine sürekli tonlarca para harcamaktansa evinizde de bu ürünü kolaylıkla yapabilirsiniz, hem tamamen doğaldır ve kimyasal içermez.

Evde saç spreyi

Malzemeler
1 boş sprey şişesi
1 portakal yahut limon
1 pet şişe su (500 ml)

Yapılışı
Portakal veya limonu dilim dilim doğrayın. Limon daha az yağlı olduğundan saçınızda yapış yapış bir görüntü oluşturmamak için idealdir, fakat spreyi portakalla yaparsanız, portakalın yapışkan kıvamı inatçı saçları bile şekillendirmeyi kolaylaştırır.
Küçük 1 tencereye 2 su bardağı su koyun.
Kabuğu da dahil olmak üzere limon veya portakal parçalarını ekleyin.
Orta ateşte tenceredeki suyun yarısı buharlaşana kadar kaynatın.
Daha sonra tülbent ile süzün.
Kozmetikçiden bir sprey şişesi alın, huni ile evde hazırladığınız doğal spreyi şişeye dökün.
Saçınıza biraz sıkıp kurumasını bekleyin, şayet çok yapış yapışsa isterseniz içine biraz su ekleyip, sprey oranını azaltabilirsiniz.
Dilerseniz spreyinizin içine eczanelerden temin edebileceğiniz 60 ml rubbing alkol ekleyip raf ömrünü uzatabilir, yahut 2 hafta boyunca buzdolabında muhafaza edebilirsiniz.

Uygulanışı:

İlk adım olarak sprey şişenizi çalkalayın.Saç tellerinde yapış yapış bir görüntüyü önlemek için saç spreyini saçınızdan en az 30 cm uzak olacak şekilde sıkın. Saçınızın daha hacimli ve gür görünmesini sağlamak için yapmanız gereken şey ise başını aşağı eğip, spreyi saç diplerine saçın arka bölümüne sıkmaktır.kaynak: kadınlarkulübü

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here