Anasayfa Sağlık Evde Sarımsaklı Antibiyotik Krem Yapılışı

Evde Sarımsaklı Antibiyotik Krem Yapılışı

1246
0

Evde Sarımsaklı Antibiyotik Krem Yapmayı Öğrenin
Sağlığa olan faydaları herkes tarafından bilinmese de, sarımsak tüm dünyada sıklıkla kullanılan bir besindir. Enfeksiyonlara, mantara, bakterilere karşı dayanıklılık sağladığı ve hatta kanı temizlemeye yardımcı olduğu için, doğal tıp bu sebzeyi yüzyıllardır tedavi amaçlı kullanmaktadır.


Evde Kendi İlacınızı Kullanın
Birçok yarada, ezilmiş sarımsak doğrudan yaranın üzerine sürülebilir. Bu, ağrıyı dindirecek ve enfeksiyonları önleyecektir.
Ayrıca, sarımsak sindirildiğinde sağlıklı bakteriyel flora üretimine yardımcı olur ve ağızdan alınan ilaçların mide üzerindeki olumsuz etkilerini giderir.
Ayak mantarı gibi mantardan kaynaklanan enfeksiyonlar için, sarımsak ezilerek doğrudan enfeksiyona uygulanıp üzerine çorap giyilebilir. Ancak bu tedavi için yalnızca uygun görülen çorapların kullanılması ve tedavi bittikten sonra bu çorapların çıkartılması tavsiye edilir. Sarımsak ayrıca isiliklere, aknelere ve uçuklara (genital veya ağızdaki) uygulanabilir.

Sarımsağın faydalarından bir diğeri, soğuk algınlığını ve zatürreyi hafifletmek için göğse sürülebilmesidir. Sarımsağı burun deliklerine sürmek ise, sinüs enfeksiyonlarını ve burun arkası sızıntısını azaltabilir.
Son olarak da; kulak temizleme çubuğuyla kulak içlerine sürüldüğünde, sarımsak muhteşem bir ağrı kesici ve antibiyotik görevi görebilir.Sarımsaklı Krem Nasıl Hazırlanır?
Bu muhteşem, çok kullanımlı karışımı hazırlamak için, yalnızca 3×3 kuralını hatırlamanız yeterli.
Üç malzeme: sızma hindistancevizi yağı, natürel sızma zeytinyağı ve taze sarımsak. Karışımı hazırlamak için, her malzemeden dolu dolu üç yemek kaşığı kullanılmalıdır.

Hazırlanışı
Küçük bir tavanın içine hindistancevizi yağını döküp kısık ateşteki ocağın üzerine koyun. Zeytinyağını ekleyin ve iyice karıştırın. İyice kızdığında ve karıştığında, azar azar sarımsağı ekleyin ve ocağın altını kapatın. Karışımı blendıra koyun veya havan ve tokmak ya da kahve öğütücüsü kullanın. Elde ettiğiniz karışımı süzün ve bir kavanoza koyun. İşte hazır! Artık kendi antibiyotik kreminiz ve ağrıkesiciniz var! Kremi buzdolabında saklayın ve iki hafta dayanması için ara ara karıştırmayı unutmayın.

Açıklama:
Karışım ilk hazırlandığında, süt rengine benzer bir renkte olur. Daha sonra yavaş yavaş yumuşar ve koyulaşır. Buzdolabına koyduktan birkaç saat sonra daha yoğun ve sürülebilir bir kreme dönüştüğünü göreceksiniz.
Makaleyi buraya kadar okuduysanız, bu eski doğal ilaca merak duyuyorsunuz demektir. Geriye tek bir önerimiz kalıyor: hindistancevizi kullanmanıza rağmen sarımsağın kokusu kalacaktır. Bu yüzden bu kremi yalnızca evde kullanmaya çalışın çünkü koku kıyafetlerinize de sinebilir. Yani yalnızca tedaviye uygun kıyafetler giymeli ve bu kıyafetleri diğer çamaşırlarla birlikte yıkamamalısınız.
İşte bu kadar. Gördüğünüz gibi bu ev yapımı sarımsaklı antibiyotik kremin hazırlanışı çok basit. Tüm aile için sayısız faydası olacak bu doğal ilacı siz de bir an önce hazırlayın.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here