Anasayfa Diyetler KARBONATLI SU

KARBONATLI SU

2068
13

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

  • Vücudun asit düzeyini azaltan karbonatlı su ile kilo verme kürünün yapılışı son derece basittir. 1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) ilave edildikten sonra karbonat eriyesiye kadar karıştırılacak ve günlük olarak ortalama 4 litre kadar tüketilecek. Ama dilerseniz bu miktarı 3 litreyle de sınırlı tutabilirsiniz. Yemeklerle su içmeyeceksiniz ve bunun yerine yemeklerden yarım saat öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden bir saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edilecek. Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayacağız ve 30 dk sonrasında kahvaltı edeceğiz. Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak açısından de karbonatlı suyla zayıflama kürü işe yarıyor. Karbonatlı suyla zayıflayanlar ortalama olarak bir ayda 5-7 kilo zayıflamayı başardıklarını dile getiriyorlar..
  • Benden söylemesi arkadaşlar, afiyet olsun:)

13 YORUMLAR

  1. yanlış olmasın arkadaşlar, ben bir süredir araştırıyorum 2 tatlı kaşığı fazla, sağlıklı değil. su tüketimin fazla olması karbonat yardımıyla asitlerin dışarı atılması ama 2 kaşık alacaksınız diye bir kural yok. Ayrıca tansiyonu olan kişiler kullandıktan sonra biraz dinlenmeli, ani yükselmeye neden olabiliyor bildiğim kadarıyla. Siz ister bir bardak suda eritip için, ister 3 litre suya katın, miktar aynı kalmalı.

  2. Bahsedilen Alkali Diyetidir. Dr. Ayşegül ÇORUHLU bu konuda çalışıyor, internetten inceleyebilirsiniz. Ayrıca Facebook'ta "Karbonatlı Hayat" diye sorguladığınızda bir çok kişinin yorumunu okuyabileceğiniz bir ortam göreceksiniz. Burada bir link veriliyor orada da karbonatın kullanımı ile ilgili geniş bilgi var. Alacağınız karbonatın da mutlaka eczaneden alınması şart (ingiliz karbonatı vb.) piyasadakiler olmuyor

  3. dr. çoruhlu'nun videolarını izleyiniz.
    herşeyden önce asit yapan yiyeceklerden uzak kalmanız gerekir, onun da özel diyeti var. Spor da olmalı. Aksi halde mümkün değil.

  4. Iyi bir yöntem fakat karbonat miktarı 1 kaşiktan sonrası bence kendi tercihinize ve sağlığınıza bagli kalmali… miktarı da. aç ictigim zaman mide ağrısı oldu bende, o yuzden birakmistim. Yine bazen iciyorum fakat bahsedilen miktarlarda değil kendime göre 🙂

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here