Anasayfa Sağlık KIŞ KÜRÜ (Bal, Zencefil, Limon Karışımı)

KIŞ KÜRÜ (Bal, Zencefil, Limon Karışımı)

1169
0

KIŞ KÜRÜ (Bal, Zencefil, Limon Karışımı)
Zencefil, Bal ve Limon ile hazırlanan Doğal Kış Kürü ile kışı hasta olmadan geçirin. Bu karışım evde kolaylıkla bulabileceğiniz malzemelerle hazırlanmasının yanı sıra özellikle soğuk kış aylarında doğal bir takviye ve hastalıklara karşı koruyucu olmasıyla kış kürü oldukça faydalı bir karışımdır.

Zencefil Bal Limon Çayının (KIŞ KÜRÜ) Faydaları – Neye iyi gelir?
Bu kürü kış ayları yaklaşırken hastalıkların salgın olduğu bu zamanlarda tüketmeye başlarsanız soğuk algınlığı olma riskiniz azalır.
Öksürük tedavisinde kullanılır.
Mide üşütmelerinde, bulantılılarda tedavi edici etkisi vardır.Gribe karşı mucizevi bir koruma sağlar.Vücut direncinizi artırır.Virüsleri etkisiz kılar.
Kış Kürü Yapılışı için gerekli Malzemeleri:
1 adet limon ( Dilimlenmiş)
1 adet orta boy kavanoz
1 kavanozun yarısına kadar taze zencefil
Yettiği kadar bal

Hazırlanışı:
Öncelikle zencefilin kabuklarını soyun ve ince bir şekilde (jülyen) dilimleyin. Dilimlediğiniz zencefilleri kavanoza yerleştirin ve dilimlenmiş limonları da ekleyin. Üzerine Balı da ilave edin. Kavanozun kapağını sıkıca kapatın ve kış kürünüzü buzdolabına kaldırın.
Kış kürünü kullanacağımız sırada 1 çay bardağının içerisine 1 dilim limon, hazırladığınız zencefil karışımından 1 yada 2 yemek kaşığı ekleyin ve üzerine sıcak su ilave edip karıştırın.

Zencefil Limon Bal karışımını sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi soğuk su veya soda ilave ederek de tüketebilirsiniz.Hazırladığınız bu karışım buzdolabında 2-3 ay bekleyebilir.
Afiyet ve şifa olsun:)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here