Anasayfa Cilt Bakımı Koltuk altı kararmasına limonlu çözüm

Koltuk altı kararmasına limonlu çözüm

1616
0

Koltuk altı kararmasından hiç rahatsızlık duyunuz mu? Koltuk altında meydana gelen koyu lekelerden dolayı kısa ve kolsuz elbise giymekten çekinen bir çok kadın var. Bu lekeler bir anda değil zamanla meydana gelir. Koltuk altı kararması genelde tıraş, sürtünme gibi basit nedenlerle ortaya çıkar. Ancak bazı hastalıklar da koltuk altı kararmasına neden olabilir.
Limonla Koltuk Altlarını Doğal Yollardan Beyazlatmak

Cildinizde meydana gelen herhangi bir kararmayı gidermek için kullanılacak maddelerden akla gelecek ilki limondur. Hiçbir şey limon kadar iyi bir beyazlatıcı değildir. Limon sadece doğal bir temizleyici değil, hem de anti-bakteriyel ve antiseptik (mikropların üremesini önleyen) özelliklere sahiptir. Limonun asidik özellikleri pul pul dökülen ölü deri hücreleri boyunca cildi beyazlatmaya yardımcı olur. Bu yüzden koltuk altını beyazlatmak için limon neden kullanılmasın?

  • Her gün banyo yapmadan önce koltuk altı kalın bir limon dilimiyle ovulur. Limon, cildi kuruttuğu için banyodan sonra nemlendirici kullanmakta fayda vardır. Diğer maddede anlatılacağı gibi cildi kurutmaması için limon farklı yollarla da kullanılabilir.
  • Limon suyuna bir iki tutam zerdeçal, bal ve yoğurt katılır. Bu karışım macun kıvamına gelir. Bu karışımı kararan koltuk altına uygulanıp 10 dakika beklenir. Daha sonra iyice yıkanır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here