Anasayfa Diyetler MUZLU SÜT DİYETİ İLE 3 GÜNDE 3 KİLO ZAYIFLAMA

MUZLU SÜT DİYETİ İLE 3 GÜNDE 3 KİLO ZAYIFLAMA

1659
0

Muz ve süt diyeti son zamanlarda sık uygulanan bir diyettir. Sadece 3 ya da 4 günlük bir diyet ile zayıflama ve kilo vermeyi neredeyse garanti eden bir zayıflama diyeti uygulamış olursunuz. Muz ve süt diyeti yapanlar kısa sürede inanılmaz sonuçlar alabilmektedir.

 

Muz ve süt protein, vitamin ve mineral bakımından zengindir. Vücuda yağ girmeden bu değerli besinlerin alınması sağlanmış olur. Bu diyete 3 ya da 4 gün devam edildiğinde vücut için gerekli ve yararlı besinler yeterli miktarda alınmış olur. Enerji verir ve kilo verirken aynı zamanda yorgunluk hissini de hafifletir. Peki muz zayıflatırmı?Muz ve süt diyeti acil olarak kilo vermek isteyen herkes tarafından izlenebilir. Ancak, bu diyet sırasında akılda tutulması gereken birkaç şey vardır: Başlangıçta, kalori alımını inanılmaz derece azaltan bu diyeti uygulamak zor olabilir. Ancak uygun ve düzenli olarak yapıldığında birkaç gün içerisinde hızlı sonuçlar alınacağı unutulmamalıdır. Diyet sırasında diğer besinler tüketilecekse az kalorili besinler tüketilmelidir.

Muzlu süt diyeti kadınlarda adet döngüsü sırasında tavsiye edilmez. Bu diyet, demir, çinko, bakır gibi bazı önemli besinlerden yoksun bir diyettir. Bu da hormon dengesini bozabilir ya da adet döngüsü içerisindeki kadının bağışıklığının düşmesine neden olabilir.Vücut için gerekli yaşamsal öğelerin eksik alındığı bu diyet en fazla 4 gün yapılmalıdır. Daha uzun süre yapılması genel sağlık açısından ciddi sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle diyet uygulanırken kesinlikle 4 günü geçmemek gerekir.

***Bu diyet için dikkat edilmesi gereken tek kural süresidir. Kesinlikle 4 günün üzerine çıkılmamalıdır.

Sabah:
Olgunlaşmamış muz ve süt (laktozsuz yağsız ya da soya sütü)

Ara:
1 adet muz ve yeşil çay

Öğle:
1 adet muz ve 1 bardak süt

Akşam:
1 adet muz ve 1 bardak süt

Ara:
1 adet muz ve zencefil, zerdeçal ve tarçın ilave edilmiş 1 bardak süt.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here