Anasayfa Pratik Bilgiler Pratik duvar temizleme

Pratik duvar temizleme

1458
0

Duvar temizliği en zor ev işlerinden biridir. Duvarların güzel görünmesi için boya veya duvar kağıtları kullanırız. Size vereceğim püf noktaları ile duvar temizliğiniz çok daha rahat olacaktır.

Temizleyeceğiz odanın ortasına kaynatılmış su kabı koyup odanın hava almasını engelleyin. Nemli duvarı silmek daha kolayıdır. Kapı ve pencereyi kapadığımız odanın içinde bulunan su buharı duvarları nemlendirerek daha kolay temizlik yapmamıza imkân verecektir. Daha sonra arap sabunu eklediğiniz su ile duvarlarınızı kolayca silebilirsiniz.

Mutfak bölgesindeki duvarlar yemek yaptığımız için daha çok leke tutan bölgelerdir.Mutfaktaki is ve yağ lekelerini çıkarmanın basit yolu tuzlu sudur. Silmek için hazırladığınız sabunlu suyun içine bol miktarda tuz ilave edip o şekilde duvarları silin. Çıkmayacak gibi duran zor lekelerin ne kadar rahat çıktığına sizde şaşıracaksınız.

Boyalı duvarları silip kuruttuktan sonra nişastalı suya batırılmış sünger ile siliniz. Böylelikle ileride yapacağınız temizlik daha kolay olacaktır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here