Anasayfa Diyetler Rezene Çayı İçerek Kilo Verin!

Rezene Çayı İçerek Kilo Verin!

1091
0
 Rezene Çayı nasıl yapılır?
Malzemeler:
1 litre/4 su bardağı içme suyu
2 yemek kaşığı işlenmemiş rezene tohumu
Nasıl hazırlanır:
Bir demlikte 4 su bardağı suyu kaynatın. Alternatif olarak direk ketılda kaynattığınız suyu da kullanabilirsiniz. Su kaynamaya başladığında, rezeneyi ekleyin ve demliğin altını hemen kapatın.
Bir kapakla kapatın ve oda sıcaklığında soğumaya bırakın. Soğuduğunda, rezene çayınız hazır demektir! Artık tek yapmanız gereken çayı bardağınıza, şişenize ya da termosunuza koymak. Gün boyu bu demlediğiniz çayı tüketebilirsiniz.
Eğer her sabah taze çay demlemeye zamanınız yoksa daha büyük oranda rezene çayı demleyip buzdolabında saklayabilirsiniz. Ölçüleri iki katına çıkarmanız yeterlidir.
Rezene Çayı Zayıflamanıza Nasıl Yardım Eder?
1. Rezene tohumları metabolizmayı hızlandırır: Metabolizma hızı hücrelerimiz tarafından yediğimiz yiyeceklerden alınan ve yakılan enerjiyle belirlenir. Metabolizmamızı hızlandırarak, yiyeceklerin içindeki kalorileri daha hızlı yakabiliriz, bu da bize kilo verdirir.
2. Rezene tohumları doğal bir iştah kapatıcıdır: Yapay iştah kapatıcı tabletler veya kapsüllerden mi kullanmayı düşünüyorsunuz? Onun yerine doğal iştah kesici rezeneyi kullanın. Rezene tohumunu çiğnemek doğal olarak iştahınızı azaltacaktır.
3. Rezene tohumları kanı temizler: Rezene çayı kandaki ürik asidi temizler ve karaciğerde yağ sindirimini arttırır.
4. Rezene çayının vücut üzerinde detoks etkisi vardır: Günümüz dünyasında, attığımız her adımda her açıdan bir şekilde toksik (zehirli) maddelerin saldırısına uğruyoruz. Araba eksozlarından kozmetik ürünlere kadar bu böyle. Rezene çayı bu toksik maddeleri kandan temizleyerek böbrekler tarafından süzülüp atılmalarını sağlar.
5. Rezene çayı hafif bir idrar söktürücüdür: Rezene çayını gün içinde sürekli tüketmek sıvı alımı sağladığı için dolayısıyla idrarınızı söktürür, hem de kafeine maruz kalmazsınız! Gün içinde yudum yudum içtiğiniz rezene çayı sizi uyanık ve zinde tutacaktır, böylece egzersiz yürüyüş gibi diğer aktiviteler için de enerji bulacak ve kafein gibi yorucu maddelere vücudunuzu açmak zorunda kalmayacaksınız.
6. Rezene çayının spazm çözücü özelliği vardır: Midedeki kasılmalar yüzünden bazen olduğumuzdan daha aç hissederiz. Rezene çayı bu kasılmaları hafifleterek açlık algısını beynimizden uzaklaştırır. Dolayısıyla daha az yemek yediğimiz için daha az kalori alırız ve kilo kaybederiz.
7. Rezene çayı melatonin salgısını arttırır: Melatonin beynimizde hipofiz bezi tarafından salgılanan ve uykuyu düzenleyen bir hormondur. 6-8 saatlik iyi bit uyku sağlıklı kilo verme ve kilonuzu sağlıklı bir şekilde koruma konusunda elzemdir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here