Anasayfa Sağlık Şifa deposu çay tarifleri

Şifa deposu çay tarifleri

1144
0

Balgam Söktürmek için Elma Çayı :
Elma kabukları ile yapılan çay, hem göğüsü yumuşatır, hem de, balgam söktürtürür.Elmanın kabuklarını soyun,kaynamış sıcak suyun içine biraz tarçın, zencefil ve karanfil atın. 10 dakika demlendirildikten sonra için. Belki de en rahatsız edici hallerden biridir sürekli öksürük. Eğer gıcık haline gelen öksürüğünüz var ise bu karışım tam sizin için. Gıcık haline gelen öksürüğü geçirmek için bu doğal karışımlardan tüm sevdikleriniz faydalanabilir.

Karabiber Çayı:
Karabiber, dolaşımı ve balgam akışını hareketlendirir. Bal, katıldığında ise öksürüğü tamamen yatıştırır. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliği taşır.

Bir çay kaşığı taze çekilmiş karabiber, 2 yemek kaşığı bal ile bir fincanda karıştırılır. Üzerine kaynar su dökülür. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzülür ve içmeye hazır hale gelir. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayını deneyebilirsiniz

Kekik – bal:
Üst solunum yolları enfeksiyonlarına, bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Bu hastalıklar öksürük yapan hastalıklar olduğu için bu öksürüğü geçirmek için kekik kullanılır. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı daha faydalı olacaktır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here