Anasayfa Guzellik Soğan ile Saç Uzatma Maskesi

Soğan ile Saç Uzatma Maskesi

1160
0

Soğan Suyu Saç Sağlığını Korur: Soğan suyu sağlıklı bir şekilde saç uzamasını teşvik eder. Bunun yanında saç derisinin temizlenmesini sağlayan doğal bileşenler içerir. Soğan suyu bünyeden taksinlerin atılmasına yardımcı olduğu için saç köklerinin sağlıklı ve güçlü olmasını sağlayabilmektedir. Güçlü ve sağlıklı saç kökleri de saç dökülmesini engeller. Sampuanla soğan suyunu birleştirerek saçlarınızı yıkadığınızda saç dökülmesini azaltabilirsiniz. Bunun yanında kepek sorununu da ortadan kaldırabilir.

Ayrca soğan suyu kepeklerin neden olduğu kaşıntıların giderilmesine yradımcı olabilir. Soğan suyunun antibakteriyel özelliği 1-3 hafta saça uygulandığında sağlıklı bir deri ve saç elde etmeye yardımcı olabilir. Soğan suyu sağlıklı saç derisi ve saç için gerekli olan C ve B6 vitaminleri yanında potasyum, magnezyum, germanyum ve kükürt içermektedir.

Saç dökülmesi sorunlarını ortadan kaldırmak için yatmadan önce saç kökleri üzerinde dilimlenmiş çiğ soğanı ovalayın. Bir saat kurumaya bırakın ve daha sonra zeytinyağı ile saç derinize masaj yapın. Gece sabaha kadar bu şekilde bırakın ve ertesi sabah saçlarınızı şamğuan ile durulayın. Bir kaç gün içinde saçınızın kalitesini fark edeceksiniz. Bir kaç hafta boyunca bu işleme devam edin, 2-3 hafta sonra belirgin bir şekilde saçlarınızın sağlıklı değişimini göreceksiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here