Anasayfa Diyetler Tereyağlı Kahve ile Zayıflama

Tereyağlı Kahve ile Zayıflama

1122
0

Kilo vermede yeni moda, kahveye şeker yerine 1 kadar kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek…
Amerika Birleşik Devletleri’nde, duble espressonun içerisine 2 farklı yağ eklenmesinin diyet yapanlara destek olduğu belirtiliyor. Uzmanlarara göre kahveye tere yağı atmanın vücut için şekere göre çok daha faydalı olabileceğinin altını çizdi.
Tereyağlı kahveyi ünlü yapan kişi ise, Tibet’de tırmanış yaptığı esnada enerji vermesi için tereyağlı kahve ikram edilen Dave Asprey. Dağcılar, tereyağlı kahveyi hem dikkat artırmak için hem de enerji sağlaması amacıyla kullanmaktadırlar.

Dave Asprey kendisinin üstünde denediği yüksek yağ, düşük karbonhidratlı diyetle hem zayıflayabileceğini hem de kronik rahatsızlıklardan, diyabetten korunulabileceğini ve halsizlik durumlarına karşı iyi geleceğini açıklıyor. Asprey’in iddialarına göre eğer karbonhidrat ile beslenmezseniz vücut yağ deposunu kullanacaktır.
Tereyağlı Türk Kahvesinin Yapılışı
Aslında ekstra bir hazırlanış şekli yok. Tek yapmanız gereken şeker yerine tereyağı ve hindistan cevizi yağı koymak. Evinizde hindistan cevizi yağı bulunmuyorsa sadece tereyağı da eklemeniz yeterlidir. Afiyet olsun.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here