Anasayfa Cilt Bakımı Topuk çatlakları için doğal maske!

Topuk çatlakları için doğal maske!

3068
0

Topuk çatlakları için doğal maske! Topuklarda oluşan çatlaklar çoğu zaman acı verir ve kötü bir görünüm ile canımızı sıkar. Ayak topuklarında oluşan bu çatlakların oluşmasının en belirgin nedenleri ise uzun süre ayakta durmak ve yürümektir. Topuk bölgesinde bulunan yağ bezleri uzun süre ayakta durma durumunda fazla basınca uğrar ve topuklar nemsiz kalarak doku kaybına uğrar.

Malzemeler:
-1 fincan vazelin
-Yarım limonun suyu
-5 tane aspirin
-Deniz tuzu

Hazırlanışı:
Verilen malzemeleri (deniz tuzu hariç) iyice karışıtın. Su dolu leğenin içerisine deniz tuzunu ilave edip karıştırın. Ayaklarınızı bu suda yarım saat kadar bekletin. Yarım saat sonra ayaklarınızı sudan çıkartın ve durulayın. Hazırladığınız bu karışımı çatlak bölgelere sürün ve sabaha kadar bekletin. Sabah uyandığınızda ise ılık su ile topuklarınızı yıkayarak temizleyin. Yaklaşık 10 gün sonunda topuk çatlaklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

Diğer yöntem:

1 kutu vazelinin içerisine 2 tane gripin tozunu döküp güzelce karıştırın. Bu karışımı çatlak olan bölgeye güzelce masaj yapıp iyice yedirerek sürün ve bekletin. Streç film ile bu bölgeyi sararak hava almasını engelleyin. Sabaha kadar bu şekilde kalsın. Sabah uyandığınızda ise ılık su yardımıyla topuklarınızı güzelce yıkayarak durulayın. Bu yöntem ile kısa sürede çatlaklarınızın iyileştiğini göreceksiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here