Anasayfa Cilt Bakımı Yağlı Cilt Kaderiniz Değil!

Yağlı Cilt Kaderiniz Değil!

1408
0

Yağlı Cilt Kaderiniz Değil! Bunları Uygularsanız..
Yağlı cilt kader değil. Cildiniz için yapabileceğiniz şeyler var. İşte yapabileceğiniz bir kaç formül…BESLENMENİZE DİKKAT EDİN
Aşırı yağlı, tatlı, sakatat türü, yağ salgısını arttıracak gıdaları minimuma indirin. İçinizin güzelliği bir süre sonra dışınıza yansıyacaktır inanın.

ELMA SİRKESİ KULLANIN
Tonik yerine elma sirkesini deneyin. Cilt ph dengesini düzenleyen, antibakteriyel, ve bir sivilce düşmanıdır. Cam bir şişeye, sirke ve temiz su karışımını doldurun ve sabah akşam tonik olarak, bir parça pamukla yüzünüzü silerek kullanın. Cildi kurutmadan yüzünüz dengelenecek, sivilce ve gözenekleriniz küçülecek, lekelerinize bile faydalı olacaktır. Tek sorun kokusunun herkese uygun gelmemesi, hazırladığınız toniğinizin içine lavanta yağı ya da tohumları ekleyip, kokusunu güzelleştirebilirsiniz

KARBONAT MUCİZESİNİ DENEYİN
Karbonat, yağsız yoğurt ve limon suyuyla hazırladığınız maskeyi haftada 2 kez kullanabilirsiniz. Cildinizi dengeye kavuşturacak, mat ve sağlıklı bir cilt zemini hazırlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca peeling görevi de görür.

ALKOLSÜZ KOZMETİK ÜRÜNLERİ KULLANIN
İçeriğinde alkol bulundurmayan ürünler kullanın. Alkol bir çok tonikte parlama karşıtı olarak kullanılsa da uzun vadede cildinizi daha fazla yağlandırırlar.

YAĞLI CİLTLERE UYGUN MAKYAJ MALZEMESİ SEÇİN
Fondöten, pudra, kapatıcı olarak yağsız ürünlere yönelin. Suya dayanıklı göz kalemi kullanın. Daha ince ürünler kullanın, Ürünlerin su bazlı olması işinizi kolaylaştırır.

AYDINLATICIYI ABARTMAYIN
Son yılların favori makyaj malzemesi aydınlatıcılardan mümkünse uzak durun ya da abartmayın, aksi halde cildinizin yağıyla birleşen ürün sizi parıl parıl parlayan bir disko topuna çevirebilir.

TRANSPARAN PUDRA KULLANIN
Renkli pudralar yerine transparan pudraları tercih edin. Çantanızda sıkıştırılmış pudra halinde olanı taşıyabilirsiniz. Gün içinde makyajınız tazeleyebilirsiniz. Renkli pudrayla makyajınızı tazalerseniz, çamurlaşmış, öbek öbek renklenmiş bir yüzle karşılaşabilirsiniz.

YAĞ EMİCİ MENDİLLERİ YANINIZDAN EKSİK ETMEYİN
Son yıllarda popüler olmaya başlayan başka bir ürün de yağ emen mendiller. İncecik yapıları ve taşınabilir küçük ambalajlarıyla her zaman kurtarıcınız olabilir. Hatta pudradan daha etkili bir yoldur. Bu minik mendiller, yağı emerken makyajınıza zarar vermez, matlık sağlar. Üstelik uygun fiyatlarıyla kullanıcıların kolayca edinebilecekleri bir ürün.

KREM DEĞİL YÜZ SERUMU KULLANIN
Serumlar, etkin fakat daha hafif yapıda ürünlerdir. Glikolik asit ve salisilik asit içeren serumlar size uygundur.

A VİTAMİNİ MUCİZESİNDEN FAYDALANIN
A vitamini kullanabilirsiniz, çünkü A vitamini yağ üretimini yavaşlatır.

YÜZ TEMİZLEME CİHAZI EDİNİN
Sık kullanımda cilt yağlanmasının önüne geçebilirsiniz, çünkü bu aletler derin bir temizlik imkanı sağlar. Üstelik farklı fiyat aralıklarından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

DİŞ MACUNU, TUZ İKİLİSİNİ DENEYİN
Bir miktar diş macununun içine tuz karıştırıp, partiküllü bir karışım elde edin ve burun üstü, çene, alın gibi yağlanma ve siyah noktaların fazla olduğu yerlere katman halinde sürün, bir fırça yada eliniz yardımıyla ovalayarak masajla yedirin, biraz bekletip, kağıt havluyla temizleyin, ardından soğuk suyla durulayın. isterseniz tüm yüzünüze de uygulayabilirsiniz, ama kurutucu etkisini unutmayın. Cildiniz siyah noktalardan kurtulacak, yağsız, mat ve arınmış bir cilde sahip olacaksınız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here